tak piszę

Sprawdzone metody dziennikarskie na twoim blogu

Czytanie ulubionego tygodnika rozpoczynam od przejrzenia tytułów i leadów. Na ich podstawie decyduję, od czego zacząć. Doświadczeni dziennikarze wiedzą, jak przyciągnąć moją uwagę. Chcesz w podobny sposób zaciekawić internautę? Podglądaj warsztat publicystów i korzystaj z ich sprawdzonych sposobów.

Strona główna jak okładka

Strona główna jest jak okładka Twojego ulubionego czasopisma – prezentuje, podpowiada i zachęca. Przyciąga tytułem, zdjęciem i nagłówkiem, który informuje o tym co jest w środku i zaprasza do lektury. Na niej witasz się z odwiedzającymi, opowiadasz kim jesteś i co oferujesz. Pokazujesz rzeczy najistotniejsze i kierujesz do miejsc na stronie najważniejszych.

Pisz po swojej stronie!

Pisz, bazgrol, kreśl… i znowu pisz. Proces powstawania treści na stronę WWW jest czasochłonny i wymaga Twojego zaangażowania. Kiedy przez niego przejdziesz otrzymasz stronę, na której w indywidualny sposób i swoimi słowami przedstawiłaś siebie: to kim jesteś i co robisz. Klienci to docenią.

Pozycjonowanie = dbanie

Pozycjonowanie kojarzone jest często z nieetycznymi technikami, które mają wywindować stronę na jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Na szczęście Google systematycznie rozprawia się ze stronami, które swoją wysoką pozycję osiągają agresywnym pozycjonowaniem. Jeżeli to jest właśnie Twój plan na zaistnienie w sieci, to lepiej szybko z niego zrezygnuj.

Menu jak mapa – musi prowadzić prosto do celu

Podoba mi się porównanie menu strony WWW z mapą. Mapa ułatwia poruszanie się po nieznanym terenie i dotarcie do wybranego miejsca. Dlatego musi być zrozumiała, jasna i przejrzysta. Nie lubimy, kiedy przybiera nietypowe formy i stosuje dziwne nazewnictwo.

Cechy dobrej strony WWW

Działamy w sieci. Tu prowadzimy biznesy, oferujemy szkolenia. Pokazujemy produkty i proponujemy usługi. Bardziej lub mniej świadomie budujemy swój wizerunek. To, jak jesteśmy postrzegane w sieci, w głównej mierze zależy od tego, jak prezentujemy się na stronie WWW. Strona WWW, sklep internetowy czy blog – możesz działać w internecie na wiele sposobów, ale zasady wpływające […]

Zlot Latającej Szkoły Agaty Dutkowskiej, czyli jak rozwinąć skrzydła.

Zlot Latającej Szkoły Agaty Dutkowskiej  czyli weekend w Krakowie. Trzy dni rozmów, spotkań, inspiracji.

Dlaczego lecę na zlot

Jadę na zlot przede wszystkim dlatego, że chcę! Dawno już nie zależało mi na niczym tak bardzo, jak na uczestnictwie w tym wydarzeniu.