Dlaczego lecę na zlot

Jadę na zlot przede wszystkim dlatego, że chcę! Dawno już nie zależało mi na niczym tak bardzo, jak na uczestnictwie w tym wydarzeniu.

Lecę na zlot ponieważ:

  1. Gdyby nie Agata Dutkowska i inne dziewczyny związane z Latającą Szkołą, nie byłabym w miejscu, w którym jestem obecnie. Nie robiłabym tego, co robię. I nie ma w tym żadnej przesady. Po prostu dziewczyny odkryły przede mną świat, o którego istnieniu jeszcze rok temu nie miałam pojęcia.
  2. Bo chcę poznać te wszystkie kobiety, które od wielu miesięcy obserwuję w sieci. Dziewczyny, które codziennie mnie inspirują i motywują do działania.
  3. Bo wiem, że słonia należy jeść po kawałku, a żabę najlepiej połknąć z rana 🙂
  4. Bo uwielbiam inspirujące spotkania w babskim gronie.
  5. Bo pozwoliłam sobie w końcu na bycie kobietą, która działa i ma swoje zdanie.
  6. Bo się odważyłam!

Chyba wystarczająco wiele powodów, aby zawitać w śnieżny piątek do Krakowa.

To jest mój pierwszy wpis

To jest mój pierwszy wpis. Wpis, którym inauguruję swoją nową działalność. Może nie tak do końca zupełnie nową, bo stronami WWW zajmuję się już od kilku lat. Nową pod tym względem, że chcę zmienić podejście, skierować swoje kroki ku innemu odbiorcy. Dlaczego?

  1. Bo chcę pracować przy powstawaniu stron, które są ważne dla ich właściciela. Które powstają z konkretnego powodu, a nie tylko dlatego, że konkurencja już ma.
  2. Chcę, aby strony wypełniała wartościowa treść. Mam już dość słuchania: „Proszę wstawić tam lorem ipsum, później się coś wymyśli”. Moim zdaniem odpowiednia treść jest integralną częścią strony. Nie może być traktowana jako uzupełnienie grafiki.
  3. Chcę pracować z ludźmi, którzy mają jasno sprecyzowane cele i dążą do ich realizacji.
  4. Chcę działać dla siebie i na własny rachunek. Po swojemu.

Ten blog jest miejscem, w którym będę się z wami dzielić moim podejściem do budowania i funkcjonowania stron internetowych. Pokażę, na czym warto skupić się na samym początku powstawania strony. Gdzie mogą znajdować się pułapki i jak je omijać.

Podpowiem, co i jak pisać, aby łatwiej przekonać do siebie odbiorców. Jak rozplanować tekst na stronie, aby był przejrzysty, czytelny i zrozumiały.

Chcę tworzyć strony internetowe, które są idealną przestrzenią do prowadzenia i rozwijania każdej działalności. Niezależnie od tego, czy będzie to strona WWW, sklep internetowy czy blog.

A poza tym?
Lubię czytać. I to bardzo! Dlatego pewnie od czasu do czasu będę się chciała z Wami podzielić przemyśleniami związanymi z książką, którą przeczytałam. Napiszę, dlaczego powieść „Profesor Stoner”, mało znanego u nas amerykańskiego pisarza Johna Williamsa, tak bardzo mnie zachwyciła. A dlaczego ostatnia książka mojej ukochanej Joanny Bator mnie rozczarowała. Do tego stopnia, że bliska byłam napisania do autorki listu, pełnego żalu i zawiedzionych nadziei.

Oprócz relacji ze świata literatury pięknej znajdziesz u mnie też dużo informacji na temat książek, które pomagają mi w prowadzeniu mojego małego biznesu.

Jeżeli uważasz, że to wszystko o czym wspominam może Cię zainteresować, to zapraszam do śledzenia wpisów!

Ps. Zdjęcie z nagłówka nie kłamie. Właśnie tak powstają wszystkie moje teksty. Najpierw jest ołówek i czysta kartka papieru, a potem dopiero komputer. Tak lubię pisać.