taka jestem

Nazywam się Ania. Codziennie zachęcam kobiety do opowiedzenia swojej historii. Opowiadanie o sobie to już zupełnie inna bajka…

Praca przy tworzeniu stron internetowych nie była dla mnie oczywistym wyborem. Jako “typowa” humanistka po filologii polskiej otaczałam się książkami i żyłam tylko w świecie analogowym. Mój mąż zwykł mówić, że powinnam się była urodzić w XIX wieku, w czasach bohaterów Prusa i Dostojewskiego.

Po studiach, odurzona literaturą, weszłam w świat marketingu, który w wielu miejscach mnie rozczarowywał. Jednak wieloletnia praca dała mi niezbędną wiedzę i doświadczenie. Nauczyłam się pracować z klientem, słuchać jego próśb i reagować na potrzeby.

W tamtych latach, stawiania pierwszych zawodowych kroków, nie poznałam w pełni mocy, jaką niesie internet.

Wszystko zmieniło się dwa lata temu, kiedy wraz z mężem zdecydowaliśmy o założeniu własnej firmy informatycznej. Początkowo chodziło nam tylko o rozszerzenie działalności, którą mąż od wielu lat prowadził po tak zwanych godzinach pracy. Po krótkim czasie okazało się, że zapotrzebowanie na solidne strony internetowe jest bardzo duże, a nasza rodzinna firma szybko zaczęła się rozwijać.

Z wielu powodów był to przełomowy czas w moim życiu. Równocześnie z rozwojem firmy rozwijała się moja fascynacja internetem i możliwościami, jakie przede mną otwiera. W tym czasie świat internetu zmienił w moich oczach swoje oblicze i teraz widzę to tak:

  • Słowa mają moc, także w internecie, który jest przesycony treścią. Moja pasja do słowa pisanego znalazła w nim przestrzeń na rozwój.
  • Internet jest kobietą. W nim dziewczyny, matki, żony znalazły miejsce do wypowiedzi, realizacji swoich pasji i prowadzenia małych (i dużych) biznesów.
  • Sieć to miejsce spotkań. Integracji osób z różnych stron Polski i Świata. Miejsce wymiany myśli, szukania inspiracji, motywowania.

Ja też chcę być częścią tego internetowego świata. Dlatego wiedzę, którą zdobyłam podczas prowadzenia rodzinnej firmy chcę przekazać innym. Szczególnie kobietom, które tak jak ja, rozwijają swoje małe biznesy. Chcę razem z nimi i dla nich tworzyć wirtualną przestrzeń do realizacji planów i marzeń.

W codziennej pracy pomaga mi moja dzielna drużyna: Maciek i Rafał. Ale to ja pozostanę Twoim przewodnikiem po sieci.